Java Software Developer

Obiectivul postului:

Realizarea de activităţi de definire, proiectare, realizare, testare, implementare şi modificare a sistemelor informatice, în orice moment al ciclului de viaţa, în conformitate cu criteriile de calitate definite.

Descrierea postului:
  • Realizarea activităţilor alocate de Managerul de Proiect în numărul de zile şi în perioada stabilită prin graficul (planificarea) proiectului:
    • Analiză şi proiectare
    • Programare
    • Testare
  • Soluţionarea problemelor ridicate de clienţi, în termenele convenite cu aceştia sau pe baza unui plan concret de soluţionare, acceptat de client
  • Respectarea procedurilor de lucru şi ale Managementului Sistemului Calităţii.
Educaţie:
  • Studii superioare în domeniul tehnologiei informaţiei (reprezintă un avantaj).
Calificări obligatorii:
  • Experienţă min. 3 ani ca programator
  • Cunoştinţe de proiectare şi programare aplicate la cel puţin o bază de date majoră
  • Autonomie în găsirea şi implementarea de soluţii software
  • Capacitatea de a programa eficient şi elegant
  • Cunoaşterea avansată a limbii Engleze (reprezintă un avantaj)
  • Cunoştinţe solide ale urmatoarelor tehnologii:
    • J2EE (Servlets, JSP, EJB, JSF, JDBC etc)
    • Spring
    • Hibernate
    • JBoss
    • MVC
    • Struts
    • Eclipse
    • Sun
    • Interfete WEB (EXTJS, Java Script)
    • Interfete grafice (Swing).
Calificări opţionale luate în calcul la aprecierea candidaţilor:
  • Certificări profesionale IT legate de activităţile de programare
  • Cunoştinţe de programare/administrare a bazelor de date Oracle şi/sau SQL Server
  • Cunoaşterea altor limbaje şi tehnologii semnificative.
Candidatul ideal este:
  • Excelent pregătit profesional
  • Serios şi responsabil
  • Ordonat, riguros
  • Punctual
  • Capabil să comunice cu colegii şi superiorii.
Aplică la acest job accesând urmatorul link: Aplică acum.